Ofis Temizliği Temizliğe başlamadan önce kat arabası düzenlenir. Varsa eksik malzeme ve ekipmanlar tamamlanır. Her gün çöp kutuları boşaltılır. Çöp alımından sonra eldivenler değiştirilir.

Günlük ofis temizliğinde, her gün zeminler hem temizlik hem dezenfeksiyon işlemini bir arada yapabilen kimyasal kullanılarak ıslak mop ile silinir. Günlük olarak pencere kenarlarının tozu alınır. İç ve dış kapı kolları dezenfektan ile ıslatılmış bir bezle silinir. Halı varsa her gün elektrik süpürgesiyle süpürülür.

Mobilyaların (masa, sandalye, dolap, raf, sehpa, komidin, telefon, duvara asılı resimler ve buna benzer eşyalar) tozu her gün alınır. Elektrikli cihazların tozu kuru bezle alınır. Masa üzerinde bulunan kağıtlar ve diğer büro malzemeleri atılmaz, kaldırılarak altları silinir ve yerine konulur. Odalarda lavabo varsa her gün dezenfekte edilir.

Lavabo ve mobilyaların temizliği ayrı bezle yapılır. Çalışanların odalarına kişilerin uygun gördüğü zamanlarda izin alınarak girilir. Temizliği yapan görevli firmanızın kontrol çizelgesi varsa ilgili bölümü imzalar.

Ofis Temizliği Detayları Büroda bulunan çöp sepetleri, küllükler vb. yerlerdeki çöpler toplanır. Büro küllükleri temizlenir, çöp sepetlerinde bulunan hijyenik çöp poşetleri çıkarılıp yenisi ile değiştirilir. Bürodaki çöp toplama işleminin bitiminden sonra demirbaş eşyanın tozlarının alınması hizmeti bağlar, toz alma işlemi prensip olarak en üstten başlayarak aşağıya doğru iner.

Bu şekilde dolap, masa, etejer, sehpa, sandalye koltuk vb. demirbaşın tozları uygun temizleyici madde ile seyreltilmiş temizleme suyu ile ıslatılıp, iyice sıkılmış nemli bezlerle yapılır. Ayrıca büro içindeki bilgisayar, fotokopi, faks vb. elektronik cihazların tozları kuruya yakın bezlerle alınır.

Büro demirbaşlarının temizliği bittikten sonra sıra ofis içi zemin temizliğine gelir. Halı kaplı zeminlerin elektrik süpürgesiyle ile vakumlanması, elektrik süpürgesi taski( lever bora 12 ) olup ses debisi 66 db, ses alımında çalışanları rahatsız etmez. Vakum özelliği çok fazladır. Sert zeminlerin temizlik hizmeti ise zemin özeliğine göre uygun bakım maddesi ile çift kovalı pres sistemi mavi kovada temiz su, kırmızı kovada temiz su (uygun kimyasal madde) kullanarak paspas yapılması (çift kova sistemi ), ve moplanması.

Ayrıca işyerinin özelliğine göre mevcut cam kapılar, merdiven trabzanları, camlar, cam önleri, süpürgelikler asansör ve mevcut diğer demirbaşların tozları alınır. Merdiven ve korkulukların silinmesi WC, banyo gibi enfeksiyon riski yüksek saniter alanlar dezenfektan özellikli maddeler ile temizlenir. Bu bölgede kullanılan fırça, bez vb. malzemeler kesinlikle başka alanlarda kullanılmaz.

Ayrı bez kullanarak tüm pisuvar ve klozetlerin iç ve dış yüzeyleri dezenfekte deterjan kullanarak temizlenmesi, Kireçlenme ve paslı suların oluşturduğu tüm lekelerin yok edilmesi Lavabolar, armatürler ve aynaların temizlenip parlatılması Kapılar ve fayansların temizlenmesi ve fayansların fırça ile tüm duvar yüzeylerinin yıkanıp silinmesi Sıhhi çöp sepetlerinin boşaltılması Klozet kapaklarının yüzeylerin silinmesi.

Temizlikte Adana Damla Temizlik farkını yaşayın!
Adana Temizlik Şirketi olarak size kurumsal hizmet vermekteyiz.

WeCreativez WhatsApp Support
Hoşgeldiniz, Nasıl yardımcı olabiliriz?